اینستاگرام یک شبکه اجتماعی محبوب در زمینه به اشتراک گذاری عکس است، که توسط کمپانی فیسبوک در سال ۲۰۱۲ به مبلغ ۱میلیارد دلار خریداری شد. این شبکه اجتماعی بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر فعال دارد، اما تمامی کاربران آن مایل نیستند که تصاویر آن‌ها به صورت عمومی منتشر شده و در دسترس همگان قرار بگیرد. پس آن‌ها با امکان Private کردن اکانت خود، می‌توانند مانع دیده شدن تصاویرشان به صورت عمومی شوند و تنها افرادی که در لیست دوستان کاربر باشند، قادر به دیدن عکس‌ها خواهند بود.
به نقل از خبرگزاری naked Security، یک باگ جدید در این شبکه اجتماعی کشف شده‌ است که هرفردی با در دست داشتن URL دقیق عکس‌ها، می‌تواند تصاویر کاربران Private را نیز ببیند. بدین معنا که اگر اکانت کاربر در ابتدا Public بوده باشد(که پیش فرض اینستاگرام هم همین طوراست) و تعدادی عکس نیز در این وضعیت منتشرکرده باشد؛ اگر بعدها به هر دلیلی تصمیم به Private  نمودن اکانت خود بگیرد، با در دست داشتن URL دقیق تصاویر منتشرشده در زمان Public بودن اکانت، می‌توان آن‌ها را رویت نمود.
اینستاگرام چندی پیش اعلام کرد که این باگ را رفع نموده است. اما وقتی محققان خبرگزاری naked Security این ادعا را بررسی کردند، متوجه شدند که این باگ به طور کامل رفع نشده است.


شماره خبر : ۱۶۰

دیدگاه ها

ثبت دیدگاه