حتی ثروتمندترین هم در امان نیست ! هک شدن حساب بانکی بیل گیتس توسط هکر بلغاری


اگر شما می‌توانستید داخل حساب بانکی ثروتمندترین شخص در جهان شوید، چه می‌کردید ؟
البته ممکن است این کار برای من و شما مشکل باشد، اما یک هکر خبره موفق به انجام این کار شده است !
به نقل از خبرگزاری The Hacker News، یک هکر بلغاری ساکن فیلیپین به نام "کنستانتین کاراکُو" با جعل کارت اعتباری بانکی (ATM Card) توانست صدها هزار دلار از حساب بانکی مدیر شرکت مایروسافت، آقای "بیل گیتس" بدزدد. به گفته‌ی پلیس و دستگاه‌های قضایی فیلیپین، این فرد در حال حاضر دستگیر شده و در بازداشت به سر می‌برد.
پلیس فیلیپین این فرد را در حالی که مشغول خارج کردن مقادیر بسیار زیادی پول نقد از طریق کارت اعتباری بانکی جعلی از دستگاه ATM بود، دستگیر کرد.
در بازپرسی‌های صورت گرفته از این فرد مشخص شد که وی با هک کردن دستگاه‌های ATM، صدها هزار دلار از حساب بانکی افراد مختلف در کشورهای مختلف دزدیده است.
در سال ۲۰۱۱ نیز، آقای کاراکو دست به هک کردن حساب بانکی بیل گیتس زده و دستگیر شده بود. از آن زمان به بعد نام وی در لیست سیاه سازمان‌های قضایی بسیاری از کشورها می‌باشد.
در دستگیری سال ۲۰۱۱ آقای کاراکو، پلیس فیلیپین کشف کرد که وی هفت مخزن کارت اعتباری بانکی جعلی دارد. همچنین وی سیستم هادی نه دستگاه ATM در پرجمعیت ترین شهر فیلیپین را نیز هک کرده و ۱۱۷۵ دلار نیز دزدیده است.

برخی از کارت­های اعتباری جعلی کشف ­شده متعلق به مشهورترین بانک­ها و موسسات اعتباری در جهان مثل

Citi Visa, Eastwest Bank Vice, Citibank MasterCard, Standard Chartered MasterCard, Citibank Visa, Citi MasterCard بوده است.


شماره خبر : ۲۷۵

دیدگاه ها

ثبت دیدگاه